Tři muži a nemluvně

Cézar pro nejlepší scénář matky

Cézar pro nejlepšího tatínka ve vedlejší roli

Matka mi předala děti na prázdniny. V překladu to znamená, že matka potřebovala hlídání, protože dceru mi předala nemocnou. Celý týden se o ni starala babička (moje maminka) a já. Byl jsem v pátek s Nelly u lékaře na kontrole a  lékař doporučil ještě pár dní klidu a předepsal Nelly znovu lék. Lék jsem vyzvedl dnes v lékárně. Matka převzala dceru s tím, že se o ní bude starat. Záhy jsem se dozvěděl, že se o dceru nebude starat, zjednala strýce. A také zjednala svého milence. Oba muži obsadili moji domácnost. Vůbec se mi nelíbila představa, že moje čtyřletá dcera bude sama doma s dvěma cizími muži. Matce jsem tedy zatelefonoval, že si Nelly chci převzít zpět, protože nesouhlasím, aby s mojí dcerou spali v jednom bytě pouze dva neznámí muži. Bez matky a bez otce. Neměl jsem kontakt ani na jednoho z mužů, tak volám matce. Matka telefon položila, vůbec se nechtěla bavit. Po SMS jsem poslal vzkaz, že si Nelly převezmu ve 14.00 hodin. Absolutně nesouhlasím, aby v mém bytě, proti mé vůli byli dva cizí muži a proti mé vůli spali s mojí dcerou. Matka reagovala po SMS a odmítla můj návrh, že se o Nelly postarám. Zašel jsem ke svému bytu, kde matka za pomocí milence vyměnila zámky a zvoním. Nikdo nereaguje. Zvoním znovu. A znovu. Najednou se otevřou trochu dveře a v nich vystrašená Nellynka říká, že se mnou nemůže jít a zavírá dveře. To už je moc. Volám Policii ČR. Neznámí muž okupuje můj byt proti mé vůli a brání mi, abych mohl být se svou dcerou.

Policie dorazila a začala šetření na místě. Strýc se choval v mém bytě (máme s manželkou půl na půl) jako doma a zval Polici dovnitř. Oznámil, že mu klíče předala matka a požádala, ať se postará o dceru. „Dobře, teď jsem tady já, tatínek, zákonný zástupce dítěte, tak si dceru převezmu a požaduji, aby tento muž opustil můj byt“ sděluji Policii ČR. Strýc po telefonu zavolal matce a ta do telefonu Policii říká, že se nepřeje, aby strýc předal dítě mně otci. Polici rozhodí ruce a říká “ Pane Bláha, nemůžeme nic dělat. Matka si to nepřeje. My nemůžeme vyhodit strýce z Vašeho bytu, protože tu nebydlíte“ „Nebydlím, protože mi strýc vyměnil zámky od dveří“ odpovím. „Nebydlíte tu, tak nemůžeme nic dělat. A dítě také nemůžete převzít, protože matka chce, aby bylo se strýcem“. Vysvětluji Policii, že já jsem otec a nikdo mi nemůže bránit v tom, když chci být se svým dítětem, žádný rozsudek zatím nepadl a mám právo být se svými dětmi kdykoliv. A děti mají právo být se mnou. „To je sice pravda, ale znáte to. Matka si to nepřeje, tak s tím nic neuděláme. Kdyby na Vašem místě byla matka, tak si dítě samozřejmě převezme, to je jasné. Vy jste jen otec a tady strýc říkal, že se postará. Musíte to řešit soudně“ odvětí Policie.

Odcházím za doprovodu Policie jako zpráskaný pes z vlastního bytu, který okupují dva muži, kteří budou dnes spát sami v bytě s moji malou Nellynkou. Nelly nemá léky, které má předepsené od lékaře a které mám pro ni připravené.

Bůh ochraňuj Nelly. Mám tě rád Nellynko.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *