Přítelkyně

Mám přítelkyni. Známe se dlouho, byli jsme přátelé a teď jsme partneři. Teď se rozumí nějakou dobu potom, co jsme se rozešli s manželkou. Manželce jsem to oznámil, aby věděla, na čem je. Než na mě začala křičet, otevřela dveře do pokojíčku, aby to slyšely děti, potom otevřela dveře od bytu, aby to slyšeli všichni sousedi a teprve potom spustila.

S přítelkyní jsme měli obavy, jak to budou brát děti. Dohodli jsme se, že nebudeme nic odkládat a s dětmi se seznámíme co nejdříve. Nejlépe při nějaké outdoorové aktivitě, abychom nevystavovali nikoho stresu ze čtyř stěn v pokoji při seznamovacím večírku. Vše proběhlo v klidu. Děti jsme společně zavezli na trénink, tak se poprvé děvčata viděla a seznámila. Druhý den jsme společně jeli do útulku si půjčit pejsky a vyvenčit je.  Potom jsme připravovali narozeninovou oslavu pro Nellynku. Natálka se s přítelkyní rychle seznámila, brala ji jako kamarádku, pomáhala jí s přípravou oslavy, občerstvením, obě vesele spolupracovaly. Další den jsme vyrazili na výlet a na delší procházku. Děti si přivykly úplně přirozeně a rychle. Vše proběhlo lépe, než jsem si představoval a mé obavy se rozplynuly.

Druhý den se děti pochlubily mamince, jaký měly fajn víkend a že mají novou kamarádku. A v tom se ukázala ta potíž. Maminka z toho měla afekt. Okamžitě nakázala dětem, že přítelkyni nesmí oslovovat jménem, že to není pro ně kamarádka a vůbec. Pro jistotu manželka zavolala hned na OSPOD a vymyslela si spoustu nesmyslů typu, že děti přítelkyni špatně snáší, že není vhodné, aby byla v přítomnosti dětí. Dohodla s OSPOD, že udělají s dětmi rozhovor.  OSPOD učinil závěr, že chci-li já mít šanci být s dětmi, mám si zorganizovat program tak, aby u toho nebyla moje přítelkyně.

Měl jsem děti na víkend. Vše jsem zorganizoval tak, abych dostál zápisu z OSPOD. Natálka se mě hned ptala, kde je Anička (přítelkyně). Odpověděl jsem jí, že má jiný program. Požádala mě, ať jí půjčím telefon, že jí zavolá, ať přijde, protože chce, aby byla zase s námi…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *