Bude nové vedení ČSSD propagovat rovnost nebo diskriminaci otců?

V ČSSD nastala výměna křesel ve vedení strany. „Je konec tradičním konfekčním stranám i tradičním konfekčním politikům“ zvolal Jaroslav Foldyna, který se stal novým místopředsedou strany.

ČSSD podle Foldyndy zapomněla, kdo je jejím přirozeným voličem. „Muž, který maká u soustruhu a žena, která prodává v supermarketu a má dvě děti,“ dodal Foldyna.

Pan Foldyna ale jaksi zapomněl, že ty dvě děti má i jejich otec. Sám Foldyna je ženatý, s manželkou Blankou Foldynovou má dceru Natálii. Asi by se divil, kdyby o něm někdo říkal, že jeho žena má děti a s otcem jaksi nepočítal.

Konec konfekční ČSSD se asi konat nebude. Nový místopředseda bývalé vládnoucí strany dál po vyjetých kolejích hraje na populistickou notu typického voliče ČSSD. Konfekční chápání rodiny, kdy žena je vnímána jako majitelka dětí a muž jako pracující živitel rodiny, je bohužel propagováno i novým vedením strany. Bez ohledu na platné zákony a vývoj společnosti. Jak sdělil Foldyna, typické voliče sociální demokracie nezajímají témata jako inkluze nebo gender.

Kde je tedy konec oné proklamované tradiční konfekčnosti?

 

Více informací o tom, co je gender v otázkách péče o děti,  proč je škodlivý a že má řešení ve formě střídavé péče, naleznete zde:

baner jakziskatstridavoupeci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *